f i r m a

PROFIT

Rafał    Skrzetuski
ul.  Mickiewicza  2
49-100  Niemodlin
NIP 754 245 02 17

Biuro 77 460  60  60 
Biuro 601 55  60  60

Oferty 693 75  75  75  
Produkcja 697 60  60  60        
        Faktury 691 60  60  60             

e-mail         ogro@ogro.pl

                   ogro@op.pl   

Porada I

Dla zachowania dobrych stosunków sąsiedzkich, linię ogrodzenia najlepiej wyznaczyć od swojej strony posesji tzn. przesunąć ją kilka centymetrów w głąb działki dla własnej pewności i spokoju.

Etap drugi to wyznaczenie wjazdów i wejść na posesję.
Należy ustalić gdzie mają się znajdować brama i furtka. Przy planowaniu ustawień, koniecznie trzeba zostawić pewien margines możliwości przesunięcia na boki tych elementów na planie ogrodzenia. Pozwoli to na dopasowanie całości.

Porada II

Ustawienie furtki i bramy idealnie naprzeciwko drzwi wejściowych i bram garażowych nie musi być zasadą. Wręcz istnieje w tej chwili tendencja projektowania przodu posesji, gdzie dojście i dojazd do budynku nie przebiegają w liniach prostych. Daje to możliwość bardzo ciekawych aranżacji ogrodu i małej architektury przed budynkiem.

Etap trzeci to obliczenie wymiarów elementów ogrodzeniowych.
Zalecamy korzystanie ze standardowych wymiarów elementów. Bramy występują w dwóch rodzajach:
– tradycyjne 2-skrzydÅ‚owe otwierane na boki w głąb posesji
– przesuwne, samonoÅ›ne, otwierane na bok wzdÅ‚uż ogrodzenia
Wybór typu bramy zależy od upodobań inwestora, ale przede wszystkim od możliwości technicznych i wolnego miejsca do otwierania.

Porada III

Projektując ogrodzenie należy zacząć od najdłuższych elementów, a nietypowe i krótkie elementy umiejscowić w najmniej widocznej części ogrodzenia.

Furtki

Furtki różnią się miedzy sobą wielkością i kierunkiem otwierania.
Przęsła ogrodzeniowe występują w dwóch podstawowych szerokościach. Przy obliczaniu należy uwzględnić szerokość słupków w zależności od ich typu. Można łączyć różne wymiary przęseł w celu uzyskania optymalnej długości odcinka ogrodzenia. Każdy odcinek ogrodzenia wymaga dopasowania długości krańcowego przęsła. W przypadku, gdy takie przęsło „na wymiar„ jest za krótkie do wykonania, trzeba skrócić więcej niż jedno przęsło, w celu uzyskania odpowiedniej długości całego odcinka. Dopasowanie najlepiej wykonać metodą kilku prób.
W nowoczesnym ogrodzeniu projektuje się miejsce na dostęp z zewnątrz do śmietnika. W przypadku dłuższych posesji wykonuje się oddzielną furtkę wraz z tzw. boksem wewnętrznym na pojemniki, ogrodzonym przęsłami od środka posesji.